Katalog branżowy firm
Dodaj ogłoszenie
regulamin
 
Województwo: Obiekt: szukaj
 
Strona główna   »   

małopolskie   »   Nowy Wiśnicz   »   Agroturystyka   »   Gospodarstwo U Stokłosy
 

Agroturystyka Nowy Wiśnicz - Gospodarstwo U Stokłosy

«« powrót
małopolskie, Nowy Wiśnicz 
Gospodarstwo U Stokłosy  


Obiekt: Agroturystyka
Województwo: małopolskie
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
Kod pocztowy: 32-720
Ulica: Leksandrowa 179
Tel.: b.d.
Fax: b.d.
E-mail: b.d.
WWW: b.d.

Nr oferty: 14462
Data dodania: 2007-04-08
 
Ilość pokoi:   3  
  
 
Opis obiektu:

Budynek wolnostojący, w którym znajdują się dwa samodzielne mieszkania. jedno z nich to duży pokój czteroosobowy z aneksem kuchennym (w pełni wyposażonym) i łazienką. Drugie mieszkanie stanowią dwa pokoje-trzyosobowy i dwuosobowy z kuchnią (w pełni wyposażoną) i łaznieką.(W pokojach umywalki) W obrębie budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko oraz dogodny parking.

Gospodarstwo położone niedaleko lasu (50 m), z dala od głównej szosy (250 m) Limanowa - Nowy Wiśnicz - Bochnia, z dogodnym dojazdem. Do centrum Nowego Wiśnicza jest 1,5 km.

Okolica
Gospodarstwo położone jest w bardzo atrakcyjnej widokowo i historycznie okolicy. Pobliskie miasteczko, Nowy Wiśnicz, zostało założone przez Stanisława Lubomirskiego w 1616 roku. Najsłynniejszym zabytkiem Wiśnicza jest zamek Lubomirskich pochodzący z XIV wieku. Na przyległym do zamku wzgórzu, Lubomirski wybudował klasztor karmelitów bosych, który w osiemnastym wieku przekształcono w więzienie.

Nowy Wiśnicz ma silne tradycje artystyczne. Urodził się tutaj Juliusz Kossak, bywał tu Stanisław Wyspiański. Najbardziej jednak z Wiśniczem związany był Jan Matejko. Spędzał tutaj każde wakacje w dworku Koryznówka , gdzie obecnie mieści się muzeum mistrza polskiego malarstwa.

Na uwagę zasługują dwa rezerwaty przyrody: "Kamienie Brodzińskiego" - rezerwat geologiczno - leśny, częściowy, o powierzchni 10,34 ha. Stanowią go malownicze grupy skał z piaskowca istebniańskiego wraz z otaczającym je fragmentem lasu porastającego wzgórze Paprotna. Skały te stanowią obecnie pomnik przyrody nieożywionej.

Drugi to "Kamień Grzyb" rezerwat przyrody nieożywionej, o statusie rezerwatu częściowego, jego powierzchnia wynosi 1, 82 ha. Rezerwat ten powstał w celu zachowania naturalnego fragmentu buczyny karpackiej, wraz ze skałą o osobliwym kształcie grzyba, zbudowaną z piaskowca istebniańskiego.

Korzystając z pobytu u nas, proponujemy także zwiedzić kopalnie soli w Wieliczce i Bochni oraz zabytki Lipnicy Murowanej, miejscowości w górzystym otoczeniu, takie jak: rynek, kościół parafialny z 1364 r. odrestaurowany w 1720 r.,kościółek drewniany z XV w. z zabytkowymi organami, polichromie 1500-1711 r. Ponadto przydrożne kapliczki, które są tak liczne, jak nigdzie w innych regionach Polski.

Dojazd
Jadąc z Tarnowa lub z Krakowa dojeżdżamy do Bochni i skręcamy w kierunku na Nowy Wiśnicz. Za Wiśniczem, po przejechaniu ok. 2 km znajdujesię drogowskaz Leksandrowa. Należy skręcić w pierwszą drogę w prawo za drogowskazem. Do gospodarstwa jest ok. 250 m.
 

Opinie internautów  
Do tej pory nikt nie wyraził opinii o powyższym obiekcie.




UWAGA: Redakcja serwisu nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Wszelkie zapytania dotyczące ofert prosimy kierować do osób zamieszczających ogłoszenia.



Zobacz również:  
Oferty z regionu: 
Oferty z całego kraju: 
 
 
DODAJ OGLOSZENIE        KATALOG FIRM        REGULAMIN SERWISU        REKLAMA W SERWISIE
All rights reserved     Copyright © 2024     poznajkraj.pl